pl en de fr ru

formy imgLampa ALLOW powstała na początku marca 2015 . Inspiracją dla niej był wcześniejszy projekt „szklanej meduzy” wykonanej ze szkła metodą fusing w 2007 roku.

Ponieważ technologia fusingu na szkle uniemożliwia wygięcie w 3 płaszczyznach, wpadłam na pomysł wykonania „meduzy” z materiału elastycznego jakim jest PCV. Wykonana z elastycznego materiału PCV, który rozpina się na specjalnie przygotowanej membranie poprzez nagrzanie i rozpięcie.

Dzięki temu można stworzyć unikatowy kształt formy przestrzennej.

Tkanina o podwyższonej ogniotrwałości, odporna na działanie wody, wilgoci, chloru, roztworów soli, promieni rentgenowskich, kwasu siarkowego oraz azotowego, proszków piorących. Materiał nietoksyczny, nie pozwalający na rozwój grzybów, nadający się do sterylizacji, zmywalny.

Innowacyjnością lampy „Allow” jest kształt, forma, zastosowane materiały oraz konfiguracja źródeł światła. Lampa charakteryzuje się niespotykanym, niepowtarzalnym designem.

Jest to rozwiązanie nowatorskie, polegające na użyciu niekonwencjonalnych materiałów oraz rozwiązań technologicznych. Atutem tego projektu jest możliwość dopasowywania natężenia i barwy światła do zmieniającego się nastroju i wymogów dotyczących oświetlenia wnętrza.

Lampa „Allow” jest rozwiązaniem bardzo funkcjonalnym bowiem posiada możliwość regulacji natężenia światła oraz barwy światła w zakresie bardzo ciepłej (2700 K) do zimnej (6000 K) płynnie lub skokowo za pomocą pilota.

Elastyczny materiał pozwala stworzyć unikatowy kształt formy przestrzennej. Użyty materiał może posiadać tzw. mikroperforację, dzięki czemu może posiadać również właściwości dźwiękochłonne.

Użycie wyżej wymienionego materiału powoduje lekkość konstrukcji, dzięki czemu lampa „Allow” pomimo swojej wielkość jest produktem lekkim i funkcjonalnym

Jedni widzą w niej kształt okrągłego płatka wygiętego w jednej płaszczyźnie a inni falę.


Wzór lampy jest zastrzeżonym wzorem przemysłowym w Urzędzie Patentowym RP pod nr Wp. 24100 i EUIPO Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej pod nr. 003028893-0001 ,  003028893-0002.