PL EN

Expo 2020 Dubaj

Aż kilka lamp projektu Alicji Nawracaj Szramowiat wykonanych z paneli ledowych oraz z PCV wyprodukowanych przez firmę NEWMAT znalazło się pośród 21 polskich firm na Expo 2020 Dubaj od 18 listopada do 1 grudnia 2021 w pawilonie Poland at EXPO na wystawie „Creative by nature” promujące polskie innowacje, której organizatorem jest Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej przy wsparciu Ministra Rozwoju i Technologii.

Wystawa ma na celu promuję polskich innowacji, design i sztukę i wpisuje się w tematykę ogólną EXPO 2020 oraz w główne hasło Pawilonu Polski, które brzmi: „Poland. Creativity inspired by nature”. Jest prezentacą wybranych, najciekawszych, innowacyjnych produktów polskiego przemysłu i rzemiosła. Twórcy wielu z nich inspirowali się właśnie pięknem Natury.

Uniwersalny kształt lamp ALLOW pasuje do różnorodnych stylów wnętrzarskich i umożliwia kreowanie przestrzeni na wiele sposobów. Umieszczenie dwóch lamp obok siebie pod różnymi kątami daje niezwykły efekt, który może kojarzyć się z rozpiętymi skrzydłami lecącego ptaka.