PL EN

Architektura Wnętrz jest sztuką, która pomaga formie przekroczyć granice wyobraźni.

Nasza pracownia architektury wnętrz AN Idea to zgrany zespół specjalistów w zakresie projektowania, wizualizacji trójwymiarowej oraz konstrukcji budowlanych. Wyróżnia nas możliwość ingerencji na wszystkich szczeblach konstrukcyjnych architektury, dzięki współpracy z doświadczonym i wykwalifikowanym konstruktorem.

Z wieloletnich doświadczeń wiemy, że często klienci wybierając projekt architektoniczny, kierują się przede wszystkim atrakcyjnością samej bryły zewnętrznej, zapominając o funkcjonalnym układzie przestrzeni wewnętrznej. Dlatego proponujemy korzystanie z naszych usług jeszcze przed rozpoczęciem budowy, ponieważ w trakcie późniejszego projektowania wnętrz okazuje się, że układ pomieszczeń najczęściej wymaga zmian, aby móc dostosować się do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pociąga to za sobą dodatkowe koszty. Użytkownik mając wizję wnętrza mieszkania i potrzeb rodziny, zleciwszy wczesne opracowanie wyglądu wnętrza, ma gwarancję skrócenia czasu budowy i unika dodatkowych kosztów.

Projektujemy na terenie Europy. Zespołem projektowym kieruje Alicja Nawracaj - Szramowiat, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W czasie studiów uzyskała stypendium w Skandynawii, w Lahti Polytechnic (Lahti Ammattikorkeakolulu). Po otrzymaniu dyplomu swoją praktykę zawodową odbyła u światowej sławy projektanta Ristomattiego Ratia w Ratia Brand Co Skandynawia (www.ratia.com) i jako jego asystentka zrealizowała projekty, które zostały wdrożone do produkcji. Między innymi: kominek dla firmy TULIKIVI, projekty wnętrz oraz form przemysłowych.

Jako architekt wnętrz, projektant mebli, fotograf łączy w sobie autentyczne pasje malarskie, rysunkowe, fascynację barwą i formą, ale jest przede wszystkim specjalistką tworzenia nastroju poprzez światło. Swoje doświadczenia w operowaniu światłem, zarówno w malarstwie jak i fotografii, wykorzystuje teraz w projektowaniu wnętrz.

Pasja fotografowania - już od dzieciństwa pod okiem ojca Stanisława Nawracaja - wyrobiła w niej wyczucie kompozycji oraz świeżość spojrzenia... (wspólne wystawy fotograficzne ze swoim ojcem).

Współpracowała z firmą Black Red White, projektując meble oraz ekspozycje (zaprojektowała ponad 55 ekspozycji mebli na terenie Europy). Wzięła udział w projektowaniu zestawów mebli oraz krzeseł, które zostały wdrożone do produkcji, między innymi „Indiana” i „Fregata”.

Obecnie projektuje prywatne i publiczne obiekty na terenie całej Europy.

Architekt wnętrz pomaga zrealizować marzenia o pięknym wnętrzu, a równocześnie zaoszczędzić czas i energię potrzebną do jego stworzenia oraz przyśpieszyć kontemplację powstałej przestrzeni.